Search
  • Agrita Lūse

Viesnīca Grand Poet Hotel by Semarah


Viesnīca Grand Poet Hotel by Semarah Raiņa bulvārī 5/6, Rīgā, durvis vēra 2017.gada decembrī, Pasūtītājs 6.dimensija, komplicētās pārbūves projekta autors arhitektu birojs SARMA&NORDE Arhitekti. Objektā ietilpst 5 ēkas, t.sk. arī vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis ēka Raiņa bulvārī 5 – arhitekts Viktors de Grabbe (1879. g.). Ēkas Raiņa bulvārī 6 arhitekts – Kārlis Heinrihs Ēmke. Ēkas rekonstrukcijas projektā tika uzsvērta prasība pēc iespējas saglabāt unikālo vēsturisko substanci. Starp pielietotajām būvniecības metodēm bija norādīts arī LEWIS profila izmantojums kā tehnoloģija, kas, nesabiezinot pārseguma slāņus, ļauj nodrošināt to skaņas izolāciju un nestspēju.

Rekonstruētā viesnīca izceļas ar šarmu un īpašo interjera dizainu, kam pat radīts jaunvārds diplohēmija, atvasinot jēdzienu no diviem vārdiem – diplomātija un bohēma. Uz kontrastiem balstītais stils iedvesmo un saista uzmanību, apmeklētājiem piedāvājot patīkamu un māksliniecisku gaisotni. Dizaina apbrīnotāji, dzīves baudītāji, dažādas kultūras pieredzes apreibinātie – Grand Poet Hotel by Semarah sveic Jūs. Viesnīcā ir unikāla dizaina numuri, augstākās klases restorāns, SPA kabineti, baseins un skats uz vienu no Rīgas skaistākajiem parkiem – Bastejkalnu. Dizaina projekta drosmīgo ideju realizācija tika rūpīgi saskaņota ar dažādu valstu ražotājiem, sagatavojot un saskaņojot tehniskos rasējumus individuāli izgatavotiem priekšmetiem, tajā skaitā dekoratīvajiem gaismas ķermeņiem.

no 6. dimensija arhīva

Diplohēmija

Izvērtējot konkursā piedāvātās dizaina koncepcijas topošajai viesnīcai, tostarp arī Latvijas dizaineru koncepcijas, tika izvēlēts zviedru dizaina kompānijas “Stylt Trampoli” piedāvājums. “Stylt” multikulturālā komanda pārsteidza ar kreatīvo un drosmīgo ideju risinājumu un salīdzinoši īsā laikā konkursam izstrādāja dizaina koncepciju, ņemot vērā arī ēkas atrašanās vietu un īpašās vērtības.

“Stylt Trampoli” ir godalgota koncepta un dizaina aģentūra, kas darbojas ar klientiem un projektiem visā pasaulē.

Aģentūra, kas atrodas Gēteborgā, Zviedrijā, apvieno tieši viesmīlības jomā pieredzējušus arhitektus, mākslas ekspertus, dizainerus, tirgotāju un zīmolu ekspertus, kuri cieši sadarbojas, radot izcilus un neatkārtojamus projektus,

no kuriem daudzi saņēmuši starptautiskas godalgas dizaina nozarē. Pavisam nesen par Spedition Hotel & Restaurant radīšanu “Stylt” komanda novērtēta ar prestižo Francijas UNESCO balvu Prix Versailles, ko pasniedz par projektiem, kuros spēts apvienot komerciālo un vēsturisko arhitektūru. Tā kā viesnīcai piemīt vēsturiskais šarms, neviens stāvs nav līdzīgs citam, katrs viesnīcas numuriņš ir atšķirīgs un unikāls. Šis ir augstas klases projekts, kurā nav nekā sērijveidīga, gluži otrādi – rūpīgi pārdomāta un īstenota individualitāte, neatkārtojamība kā numuriņos, tā arī mēbeļu, tekstila priekšmetu un gaismekļu izvēlē.

no 6. dimensija arhīva

no 6. dimensija arhīva

Rekonstrukcija

Ēkas Rīgā Raiņa bulvārī 5/6 tika uzbūvētas 1879. gadā un ir spilgti 19./20. gs. mijas arhitektūras piemēri. Ņemot vērā mūsdienu situāciju un ēku novietojumu, efektīvākais ēku izmantošanas veids bija tās piemērot viesnīcas funkcijai.

Attīstītājiem tas bija nopietns izaicinājums ‒ ēkās iedvest jaunu dzīvību un likt, lai šīs arhitektūras pērles uzplaukst no jauna.

Projekta izstrādes laikā nācās pārstrādāt ēku funkcionalitāti, plānojumu, kā arī pastiprināt esošās konstrukcijas, lai pēc atjaunošanas tās atbilstu mūsdienu prasībām. Turklāt atjaunošanas gaitā nācās saglabāt un integrēt daļu vēsturisko interjeru, tajā pašā laikā izpildot visas drošības un ugunsdrošības prasības, kuras tiek izvirzītas sabiedriskajām ēkām.

no 6. dimensija arhīva

Materiālu izmantojums un koncepts

Rekonstrukcijas ietvaros tika lietoti gan daudz un dažādi jauni materiāli, gan integrēti un izmantoti vēsturiskie materiāli. Piemēram, bija prasība no Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pēc iespējas vairāk saglabāt vēsturiskos elementus, ko arī projekta autori centās realizēt, iekļaujot jaunajā viesnīcas koncepcijā un interjerā. Pamatojoties uz augstajiem standartiem viesnīcu būvniecībā, bija nepieciešams izmantot gan dažādus materiālus, gan būvnieciskas tehnoloģijas skaņas izolācijas un ugunsdrošības garantēšanai. Liela uzmanība tika pievērsta 1. stāva pārsegumu skaņas izolācijai, lai norises pirmajā stāvā netraucētu viesu mieru 2. stāvā. Objekta būvniecībā plaši tika izmantotas sertificētas ģipškartona akustiskās un ugunsdrošās sistēmas.

Lai garantētu skaņas izolāciju un ugunsdrošību, pārsegumu slāņos tika izmantota sistēma, kurā viens no būtiskākajiem elementiem ir Lewis profils. Lewis profils veic divus uzdevumus: betona slānī tas darbojas gan kā armējums, gan kā paliekošais veidnis. Atbilstoši noslogota konstrukcija nodrošina skaņas izolāciju. Ja nepieciešams izolēt arī strukturālos trokšņus, jāizmanto starplikas, kas tiek stiprinātas uz pārsedžu sijām.

Lewis profils rada iespēju veidot maksimāli plānu un vieglu konstrukciju un saglabāt monolītam betonam raksturīgo nestspēju un ilgmūžību, tāpēc ir lieliski piemērojams rekonstrukcijas projektu realizācijā.

Konstrukcijas ugunsdrošība tiek nodrošināta no 60 līdz 120 minūtēm. Šajā objektā nācās pārlīmeņot grīdas, lai iegūtu līdzenu virsmu, un veidot no jauna konstrukciju, kurā “peldošas grīdas” risinājumā virs sijām tika integrēts Lewis profils. Projektēšanas gaitā tika aprēķināts skaņas izolācijas līmenis, bet pēc plātņu un betona slāņa iebūves tika veikti reālie mērījumi skaņas izplatībai ar trokšņu ģenerāciju. Rezultāti atbilda iecerei, otrajā stāvā izvietotajos numuriņos nav dzirdams pirmajā stāvā notiekošais restorāna, reģistratūras, bāra zonās un konferenču zālēs.

Objektā veikti vērienīgi darbi dekoratīvā apmetuma restaurācijā (20. gs. sākuma dekoratīvais apmetums), daudzu (ap 15) kamīnu ar mākslinieciski dekoratīviem ciļņiem restaurācijā, kā arī tika restaurētas koka kāpnes, margas un vēsturiskās flīzes. Darbi tika veikti, izmantojot vadošo restaurācijas ekspertu rekomendācijas un vadlīnijas. Restaurācijas un atjaunošanas darbi bija cieši saistīti ar kopējo dizaina projekta koncepciju diplohēmija.


Lai ēku būtu ērti ekspluatēt un kontrolēt tajā notiekošos procesus no inženiersistēmu viedokļa, izbūvēta ēkas vadības un automatizācijas sistēma BMS (Building Managament System), ar ko visā ēkā iespējams gan uzraudzīt, gan vadīt inženiersistēmas, sākot ar apkuri, ventilāciju un beidzot ar apgaismojumu. Ēkā integrēti augstas klases IT risinājumi, ko izstrādājuši vadošie pasaules ražotāji. Ar IT risinājumiem tiek nodrošināts nepieciešamais augsta līmeņa serviss, kā arī WI-FI, TV un citu tīklu pieejamība.
107 views0 comments

Recent Posts

See All