Search
  • Baltimex Blogs

Swisspearl seminārs Kalnciema kvartālā

Updated: Jul 2, 2018

Dažas dienas pēc tam, kad tika noskaidroti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 uzvarētāji, mājīgajā un reizē arī pilsētas stilīgākajā vietā: Kalnciema kvartālā, Rīgā norisinājās jau kārtējais SIA BALTIMEX rīkotais SWISSPEARL seminārs. 

Swisspearl seminārs mājīgajā Kalnciema kvartālā

Swisspearl INCORA

Swisspearl globālās pārdošanas vadītājs Robert Wirichs iepazīstināja ar Swisspearl plašo dizaina spektru, sniedzot ieskatu arī Swisspearl jaunākajā krāsu kolekcijā INCORA. Savukārt Latvijas Psihologu apvienības valdes priekšsēdētājs docents Reinis Lazda novadīja izglītojošu lekciju par krāsu pilsētvidē no psiholoģiskā skatpunkta.


Kā zināms Latvijā un ne tikai ļoti iemīļoti arhitektu vidū ir tieši pelēkie toņi, taču R. Lazdas pieminētie pētījumi, kas norādīja,  ka ar pelēko krāsu jābūt uzmanīgiem, jo par daudz lietota, tā var izraisīt nepatīkamas izjūtas, izraisīja plašas diskusijas arī vēl pēc semināra beigām. Vēlāk sarunās klātesošie arhitekti steidzās aizstāvēt savu, ja tā var teikt, sakrālo pelēko krāsu. Daži no arhitektu argumentiem tās lietojumam bija šādi: ja tiek lietots videi atbilstošs mērogs, tad pelēkā krāsa nevar būt par daudz; pelēkā krāsa nebūs nomācoša, ja būs pietiekoši daudz koku un citi zaļie augi; pelēkā krāsa ir katra latvieša ģenētiskajā kodā ierakstīta, mēs bez tās nevaram, tāpat kā nevaram bez melanholijas un introvertuma. Vai tā tiešām ir, par to lai runā realizētie projekti!


80 views0 comments

Recent Posts

See All